Menu
Uwaga!
Uprzejmie informujemy iż od dnia 1.08.2007r. zmieniliśmy adres siedziby naszej firmy.
Przeszukaj serwis    
Wyposażenie dodatkowe i dane techniczne

Pomimo, że filtry o wysokiej jakości są konieczne dla optymalnej filtracji powietrza przy produkcji podłoża i hodowli grzybów, należy zwrócić uwagę na to, że zastosowanie powyższych będzie w pełni wykorzystane tylko w przypadku, gdy będą one poprawnie zamontowane, a dopływ powietrza nastąpi poprzez absolutnie szczelne instalacje. Niewystarczająca filtracja może się wiązać w wielu przypadkach z wadliwą instalacją, wzgl. konserwacją filtrów lub kanałów powietrza. Oznacza to, że powietrze może przepływać bokiem, obok filtrów i w ten sposób transportować pewne koncentracje zarodników skażonych bakteriami do wnętrza pomieszczeń.

Ramy filtracyjne
Do działającej bez zarzutów instalacji filtracji powietrza i do optymalnego funkcjonowania filtrów należy właściwy dobór ram filtracyjnych. Firma AAF produkuje przeznaczone do hodowli grzybów ramy filtracyjne z odpornego na korozje, ciągnionego aluminium. Ramy te są wyposażone w uszczelki i wstępnie przygotowane do prostego montażu (otwory na śruby na wszystkich czterech rogach). Do dyspozycji są sprężyny zaciskowe, mocujące w sposób bezpieczny filtry różnego typu. Filtry wstępne mogą być również instalowane w tych ramach.

Urządzenia pomiarowe
Ponieważ okres pracy, w którym filtr w sposób optymalny wypełnia swoją funkcję, jest uzależniony od jakości powietrza, trudno jest określić żywotność, jak również moment wymiany filtra. Z tego też względu AAF poleca zastosowanie manometrów różnicy ciśnienia, służących do określenia stopnia zabrudzenia filtra. Regularna kontrola różnicy ciśnienia jest wymagana w celu zachowania optymalnej wydajności filtra.

W przypadku osiągnięcia zalecanej końcowej różnicy ciśnienia filtr powinien być wymieniony. Program produktów firmy AAF obejmuje wiele typów manometrów mierzących różnicę ciśnienia. Instrumenty nie wymagające płynów mogą być łatwo zainstalowane i dostarczają precyzyjnych odczytów.

 
© 2007 FHK Handelsagentur
Projekt & cms: www.zaler.pl
FHK Handelsagentur
02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 48
Tel. +48 22 662 21 10
Tel./Fax +48 22 662 21 15
e-mail: